Naše práce

Prázdniny se kvapem blíží do cíle. Čeká nás posledních pár dní vyspávání, lelkování, dobrodružství v přírodě, smíchu a pohody. Pomalu se začínáme těšit na další školní rok a rutinu, kterou přinese. Přinášíme Vám 10 tipů, jak se na první dny se školou připravit, aby proběhly bez stresu a shonu.

Odborníci z Akademie věd ČR upozornili ve své publikaci "Zahrádkářské osady aneb proč neztrácet půdu pod nohama" na zásadní význam zahrádek pro životní prostředí ve městech. Oslabují projevy klimatických změn, zmírňují zahřívání měst, zvyšují jejich biodiverzitu.[1] A lidé je mají rádi. Připravili jsme tak podrobný plán na vznik 8...

Kancelář architektury města se dostala za dobu svého fungování pod velký tlak zejména ze strany koaličních zastupitelů za ODS a ANO. Šéf KAM, Jiří Janďourek, až příliš zneužíval svojí pozici pro propagaci třetí z koaličních stran, Starostů. V odvetě mu pak část radničních úředníků setrvale házela klacky pod nohy. Lídr naší kandidátky Jaromír Baxa v...

Lékařka Anna Kšírová, naše dvojka na kandidátce, jezdí pravidelně do práce na kole. Z Liberce do Jablonce. S dětmi také jezdí na kole do školy. Přečtěte si rozhovor o jejích zkušenostech a tipech, jak podmínky pro cyklisty v našem městě zlepšit.

V červnu schválili koaliční zastupitelé za Starosty, ODS a ANO zahájení procesu pořízení změny územního plánu. Jejím cílem by měly být dvě zbrusu nové sjezdovky na Ještědu. Opozice hlasování zpochybnila, protože budování nových sjezdovek je v rozporu s uzavřeným memorandem JEŠTĚDÉLE.

V zastupitelstvu pracujeme jako opozice. I v této situaci a navzdory bezradnosti a rozhádanosti vedení města se nám dařilo zlepšovat Liberec. Toto je výběr úspěchů v posledních třech letech, za kterými stojí lidé z Liberec otevřený lidem.

Na červnovém zastupitelstvu bylo hlasy koaličních zastupitelů za Starosty, ODS a ANO schváleno zahájení procesu pořízení změny územního plánu. Ta by měla vymezit na Ještědu dvě nové sjezdovky. Zhruba tak velké, jako byla sjezdovka Nová Skalka otevřená před 2 lety. Tentokrát má padnout 50 hektarů lesa - plocha velká jako 100 fotbalových hřišť.

Chodník na frekventované silnici před školou nebo pomník? Zní to jako absurdní otázka. Přesto současné vedení města pod taktovkou Starostů volí pomníky. Nemá problém napřímo poslat 3,5 milionu na nový Památník kapitána Jaroše, zatímco projekty jako chodník před školou nebo posekání kopřiv u zastávky soupeří mezi sebou o pouhých 5 milionů v...