Naše práce

Rada města Liberec rozhodla o další úpravě zadávací dokumentace a prodloužení lhůty na podání nabídek v tendru na opravu bazénu. Stalo se tak na základě námitek k diskriminačním požadavkům na kvalifikaci bazénového technologa. Tyto námitky byly ale uplatněny poprvé už v srpnu, náměstek Židek je až doposud odmítal.

Na podzim minulého roku dali voliči v komunálních volbách kandidátce Liberce otevřeného lidem 13,33 %, což znamenalo mandát pro 6 zastupitelů. Koaliční jednání nakonec dopadla tak, že v Radě města usedli Starostové, ODS, ANO a Piráti. Jaké jsou hlavní výsledky práce opozičních zastupitelů LOL za první rok?

Vedení města Liberec ohlásilo plošné zdražování parkování. Tento krok ovšem provedlo chybně, jen sotva pomůže deklarovanému cíli, totiž motivovat lidi k využívání MHD. Navíc je tento krok v rozporu s Plánem udržitelné mobility, který před dvěma roky to samé vedení města samo schválilo.

V polovině září ohlásil primátor města Jaroslav Zámečník, že zvýší daň z nemovitosti a napraví tím to, že se daň více jak deset let nevalorizovala. Sliboval také investice do infrastruktury, zejména do silnic. Ani ne po dvou týdnech je vše jinak, sám primátor návrh stáhl. Město přijde o desítky milionů, a to především kvůli lpění primátora města na...

Liberec bude platit úpravu sjezdovky Bucharka, ačkoli podle nájemní smlouvy tato povinnost náleží firmě Tatra Mountain Resorts (TMR), která má celý ještědský skiareál v pronájmu. Město tak dotuje podnikání miliardáře Igora Rattaje.

Nový územní plán zahrnul dvě zahrádkářské kolonie do ploch veřejných prostranství. Pro jejich majitele to znamenalo nemožnost jakkoliv své zahrádky udržovat, nahradit oplocení, rekonstruovat své zahradní chatky. Na základě podnětu opozice bude pořízena změna územního plánu, která navrhne citlivější řešení.

Na čtvrteční jednání zastupitelstva města je opozičním zastupitelem, Jindřichem Felcmanem, předložen návrh na zajištění příspěvku Libereckého kraje určeného pro novou přístavbu Domova seniorů Františkov. Příslušná náměstkyně pro sociální oblast, Martina Teplá, jej považuje za nadbytečný.

Pětileté trápení s přípravou rekonstrukce libereckého bazénu se blíží svému rozuzlení. Zastupitelstvo by mělo rozhodnout o kompletní přestavbě s náklady přesahujícími 1 miliardu Kč. Půjde o nejdražší rekonstrukci bazénu v historii ČR. Paradoxně proběhne v jednom z nejzadluženějších českých měst. Není to náhoda.