Naše práce

Opoziční zastupitelé za Liberec otevřený lidem předložili na program listopadového zastupitelstva Balíček proti drahotě. Ten obsahoval soubor opatření, jejichž cílem bylo poskytnout bezprostřední a rychlou pomoc lidem nejvíce postižených inflací a drahými energiemi pro zimu 2022/2023. Koalice odmítla materiál projednat s tím, že byl předložen na...

Je po volbách, skončilo povolební vyjednávání a byli jmenováni noví liberečtí radní. Zastupitelé za Liberec otevřený lidem budou další 4 roky v opozici. Je tak vhodné obšírněji vysvětlit veřejnosti náš pohled na průběh a výsledek povolebního vyjednávání.

Poslední týdny naši kandidáti poctivě běhali po panelácích a rozdávali lidem noviny. Často přímo do ruky, doot-to-door. Proč? Chceme s lidmi mluvit, chceme slyšet přímo od nich, jaký mají názor na budoucí rozvoj města. A dozvěděli jsme se toho spoustu.

Jindřich Gubiš věnuje celý svůj volný čas veřejným aktivitám. Je předsedou spolku za estetiku veřejného prostoru, člen zastupitelstva a člen kulturního výboru. Potkat ho můžete na kdejaké kulturní akci ve městě. Pro rozhovor na téma budoucnost kultury v Liberci tak patří mezi nejpovolanější.

Seznam projektů do dalšího programového období, ze kterého může Liberec čerpat přes miliardu dotačních peněz, ukázal na dlouhodobý problém. Zcela se zapomíná na sídliště a okrajové čtvrti města.

V období 2014-2018 jsme připravili dotační projekty pro vybudování nových učeben na celkem osmi základních školách. Současné vedení města všechny tyto projekty převzalo a postupně je dokončuje. A my jsme za to rádi!

Náměstek Jiří Šolc (ANO) a primátor Zámečník (Starostové) v aktuální zprávě straší obyvatele Liberce černými scénáři kvůli zdražujícím se cenám energie. Vedení města odhaduje, že náklady za energie stoupnou radnici a jeho organizacím ročně zhruba ze 200 milionů na téměř 570 milionů korun. Co to ale vlastně pro město i jeho obyvatele...