Naše práce

Jak řešit drahé bydlení ve městě? Všechna západní města už dávno přišla na to, že bez aktivity politických představitelů města se tento problém nevyřeší. Soukromí developeři nikdy na trh nepustí takové množství bytů, které by cenu bytů snížilo a tím ohrozilo jejich zisky. Je tedy nutné, aby na trh s nemovitostmi vstoupilo i město.

Můžeme v příštích letech očekávat zklidnění dopravy v centru Liberce, nebo nové parkovací domy, které budou auta do centra dále přitahovat? Nový Plán udržitelné městské mobility je jak bonboniéra Forresta Gumpa - nikdy nevíte, co si vytáhnete.

Byla to velká sláva. Náměstek Šolc ze Starostů a radní Petr Židek z ODS se na propagačních kanálech města chlubili, jak dokázali připravit projekt parkoviště u největšího libereckého panelového domu, Hokejky. Ve skutečnosti ale staví pod okny desítek bytů libereckých občanů na černo.

Náměstek Jiří Šolc ze Starostů předložil na posledním jednání zastupitelstva svou představu, jak by mělo město nakládat se svými pozemky. Navrhl spolupráci s developerem, jejíž výsledek by měl být pro město pár městských bytů. Záměr mu ale neschválili ani jeho koaliční zastupitelé. Chytré město by totiž mělo nakládat se svými pozemky úplně jinak.

Rekonstrukce Uranu byla na posledním libereckém zastupitelstvu schválen hlasy Starostů spolu s opozičními zastupiteli za Zelené. Projekt sice není nejlépe připravený, ale z navržených variant jej považujeme za nejvhodnější.

Nenápadný a velmi rychle projednaný materiál schválilo zastupitelé vládnoucí koalice v Liberci. Bez jakékoliv diskuze schválili prodej 8411 m2 lesních pozemků v Ruprechticích do rukou soukromé osoby.

Vedení města zahájilo proces, na jehož konci by měl být parkovací dům na místě dnešního lesoparku a dětského hřiště ve Fibichově ulici. Parkování pro návštěvníky ZOO je ale možné zajistit mnohem elegantněji. Jen je potřeba uvažovat o chytrých řešeních.