Naše práce

V červnu schválili koaliční zastupitelé za Starosty, ODS a ANO zahájení procesu pořízení změny územního plánu. Jejím cílem by měly být dvě zbrusu nové sjezdovky na Ještědu. Opozice hlasování zpochybnila, protože budování nových sjezdovek je v rozporu s uzavřeným memorandem JEŠTĚDÉLE.

V zastupitelstvu pracujeme jako opozice. I v této situaci a navzdory bezradnosti a rozhádanosti vedení města se nám dařilo zlepšovat Liberec. Toto je výběr úspěchů v posledních třech letech, za kterými stojí lidé z Liberec otevřený lidem.

Na červnovém zastupitelstvu bylo hlasy koaličních zastupitelů za Starosty, ODS a ANO schváleno zahájení procesu pořízení změny územního plánu. Ta by měla vymezit na Ještědu dvě nové sjezdovky. Zhruba tak velké, jako byla sjezdovka Nová Skalka otevřená před 2 lety. Tentokrát má padnout 50 hektarů lesa - plocha velká jako 100 fotbalových hřišť.

Chodník na frekventované silnici před školou nebo pomník? Zní to jako absurdní otázka. Přesto současné vedení města pod taktovkou Starostů volí pomníky. Nemá problém napřímo poslat 3,5 milionu na nový Památník kapitána Jaroše, zatímco projekty jako chodník před školou nebo posekání kopřiv u zastávky soupeří mezi sebou o pouhých 5 milionů v...

Starostové pro Liberecký kraj současného primátora Zámečníka zaplavili média předvolební reklamou, ve které tvrdí, že snížili dluh města o 600 milionů. Nemají ale pravdu. Ať dluh města počítáme jakkoliv, nesnížil se za poslední 4 roky ani o polovinu této částky.

Za týden od zveřejnění přibylo pod Petici proti rekonstrukci parku u muzea přes 1000 podpisů. A podpisy rychle přibývají i nadále. Dokonce se tato petice stala nejvíce podepisovanou za celý týden v rámci celé České republiky a její příznivci plánují i papírovou podobu. Po prázdninách bude petice předložena na projednání zastupitelstva Libereckého...

Jak řešit drahé bydlení ve městě? Všechna západní města už dávno přišla na to, že bez aktivity politických představitelů města se tento problém nevyřeší. Soukromí developeři nikdy na trh nepustí takové množství bytů, které by cenu bytů snížilo a tím ohrozilo jejich zisky. Je tedy nutné, aby na trh s nemovitostmi vstoupilo i město.