Zuzana Kocumová

Komunální politička a bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. V letech 2012 až 2014 působila jako statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, od roku 2006 zastupitelka města Liberce, mezi lety 2012 a 2020 zastupitelka Libereckého kraje. Závodí v překážkových bězích a působí jako televizní komentátorka, nyní na mateřské "dovolené".

"Politiku vnímám hlavně jako prostředek k zodpovědnému nakládání s veřejnými financemi. Bohužel se stál děje pravý opak a v současné chvíli mám skoro pocit, že se politika v podání místních politických špiček stala soutěží o co nejabsurdnější nápad. 

A tak se zruší stavba parkovacího domu pro veřejnost včetně autobusového nádraží, ale postaví nejdražší parkovací dům pro úředníky. 

V participativním rozpočtu se lidé perou o pár drobných na posekání kopřiv u zastávky a chodník u školy, ale miliony na památníky jsou v tichosti odklepnuty napřímo. Město 4 roky mluví o, nyní už miliardové, rekonstrukci městského bazénu, aby se na opravy nijak nesáhlo a v rozpočtu na něj nebyla ani koruna. Tohle chci změnit."