Vysvědčení radnice nedopadlo nejlépe. Napočítali jsme 32 nesplněných slibů.

30.06.2022

Děti dostávají vysvědčení na konci školního roku, politici by jej měli dostat na konci jejich volebního období. Bilance vlády Starostů, ODS a ANO na liberecké radnici v letech 2018 - 2022 nedopadla zrovna dobře. 

Vyhodnocení výsledků vlády Starostů, ODS a ANO na liberecké radnici 2018 - 2022 jsme provedli na základě jejich Programového prohlášení koalice pro období 2018 - 2022 - zveřejněno zde: https://www.liberec.cz/cz/mesto-samosprava/programove-prohlaseni-koalice/

Do hodnocení byly zahrnuty vždy ty položky programu, u kterých bylo možné jednoznačně vyhodnotit, zda byly či nebyly naplněny. Tedy položky dostatečně konkrétní.

"Politici mají oproti dětem tu výhodu, že si svoje předměty volí sami - když si píší své programové prohlášení. Z toho pohledu je docela tristní, když pak svoje vlastní sliby politici nesplní. Napočítali jsme jich celkem 32. To důvěře lidí v politiky zrovna nepomáhá. A pro voliče v podzimních komunálních volbách zdvižený prst, až budou poslouchat od primátora Zámečníka a dalších radních v kampani nové sliby," shrnuje výsledky hodnocení Jaromír Baxa, lídr kandidátky Liberec otevřený lidem.

Z výsledků ještě na vybranou část upozorňuje Jindřich Felcman, opoziční zastupitel a člen výboru města Liberec pro územní plánování a dopravu: "Zarážející je hlavně bilance v tématu dopravy. Přestože jde o téma, o kterém vládnoucí strany hovoří opakovaně, zjevně nedokázali nasměrovat svojí energii do této oblasti dostatečně. Hned 8 hlavních slibů zůstalo prokazatelně nesplněných. Ať už jde o slib nových parkovacích míst na sídlištích, vybudování Nové Pastýřské, urychlení přípravy tramvajové trati do Rochlice a další."