Jaromír Baxa - kandidát na primátora

40 let, profesí ekonom, učitel a vědec, působí na Univerzitě Karlově.

Baví mě se studenty zkoušet nové a kreativní způsoby výuky a objevovat nové věci. Jsem ženatý, s manželkou Marií máme dceru Markétku. Když mi zbývá volný čas, trochu běhám a fotím.

V zastupitelstvu Liberce jsem od roku 2010, krátkou dobu jsem byl náměstkem primátora. Za tu dobu jsem měl možnost dokonale poznat fungování radnice a pochopit, proč se spoustu věcí nepodařilo zlepšit ani jednomu z pěti primátorů, které jsem zažil.

Podařilo se mi zastavit výprodej městského majetku, rozkrýt řadu nevýhodných smluv z minulosti, s kolegy jsme pomohli otevřít radnici lidem. Mnoho věcí, které dnes bereme jako samozřejmé, např. videozáznamy ze zastupitelstev nebo veřejné materiály z jednání rady města, jsou výsledkem naší práce.

Hodně lidem jsem pomohl řešit problémy s radnicí, ať šlo o zahrádkáře, stížnosti na stavební úřad, nebo třeba rozbité silnice. Poslední dobou jsem se hlavně snažil vyjednávat na zastupitelstvu společná řešení nebo kompromisy mezi jednotlivými zastupitelskými kluby.

Kandiduji na primátora, protože chci Liberec jako město, kde žijí spokojení lidé, kteří na své město mohou být hrdí. Díky dlouholeté práci vím, co zlepšit, aby se naše město pohnulo dopředu.